in

Slujba Parastasului pentru dascălii și elevii de la Școala Basarab I din municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 9 noiembrie 2018)

Profesorul îndeplinește o profesiune de o deosebită impor­tanță, aceea care asigură formarea și pregătirea personalității tinerelor generații și pregătirea lor profesională în cadrul instituțiilor de învățământ, strâns legate de viață, de activitatea socio-profesională, morală și cetățenească.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, în parteneriat cu Școala Basarab I din municipiul Curtea de Argeș și parohia Înălțarea Domnului, a organizat o slujbă de pomenire pentru profesorii, lucrătorii și elevii școlii.

Părintele slujitor Herișanu Ion Cosmin de la parohia Înălțarea Domnului a pomenit pe cei, care de-a lungul timpului au trudit pe altarul școlii, dar și pe elevii care au fost chemați la Domnul Dumnezeu.

Misiunea Sfinților Arhangheli – cateheză parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, noiembrie 2018