in

Slujbe de Te-Deum la început de an școlar 2019-2020

(Publicat în: 10 septembrie 2019)

La început de an nou școlar, sunetul clopoțelului reprezintă un moment de mare bucurie și emoție pentru toți copiii, părinții și profesorii implicați în această nobilă artă a educației. Educaţia este pâinea sufletului, este o necesitate universală și are un rol deosebit de important pentru desăvârșire și reuşită în viaţă.

În toate școlile din Eparhia Argeșului și Muscelului au avut loc astăzi slujbe de Te Deum și s-a dat citire Mesajului Arhieresc de binecuvântare a noului an școlar, al Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului, adresat tuturor învățătorilor, profesorilor, elevilor și părinților.

Zâmbet în suflet de copil – parohia Tutana Deal, protoieria Curtea de Argeș

Ghiozdane pentru elevii Seminarului Teologic „Neagoe Vodă Basarab” din Curtea de Argeș