in

Slujind aproapelui, parohia Corbi– protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 18 mai 2019)

Milostenia reprezintă gestul creștin de a face bine, din dragoste și compasiune pentru cel aflat în nevoie. Iubirea de semeni este binevoitoare, înțelegătoare, fiind cel mai natural sentiment. Cum aceasta este atât de importantă, să ne dăm silința să o întărim în suflet și să o sporim în viața noastră!

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în parohia Corbi din protoieria Curtea de Argeș, în care părintele slujitor Roșu Irinel a dăruit alimente pentru o familie cu venituri modeste.

Învierea Domnului – bucuria întregii lumi, cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Cerc pastoral la parohia Palanga – Protoieria Costești