in

Slujind aproapelui, parohia Greci I, protoieria Topoloveni

În persoana fiecărui om aflat în lipsuri și necazuri, în chipul celui sărac, flămând și însetat, gol sau bolnav, uitat sau izolat, suntem chemați să Îl descoperim pe Însuși Hristos, Care, sub chipul acestora, probează și vrea să răsplătească dragostea și credința, spre așezarea noastră în partea celor ce-a dreapta, din Împărăția Iubirii Sale neapuse.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, , a organizat o activitate filantropică la parohia Greci I din Protoieria Topoloveni, în care părintele slujitor Bălășoiu Laurențiu a dăruit hrană caldă credincioșilor.

 

ZIUA PENTRU PROTECȚIA PĂDURII la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

Misiunea Sfinților Arhangheli – cateheză parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș