in

Slujind aproapelui, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni

(Publicat în: 6 mai 2020)

Mântuitorul Hristos ne-a iubit şi ne iubeşte nespus de mult, iar această iubire a culminat primind de bună voie jertfa dureroasă de pe Crucea Golgotei. Mântuitorul, mai întâi şi mai presus de toate, a fost „Samarineanul“, care S-a aplecat asupra noastră, a păcătoşilor, cu o totală dăruire de sine şi ne-a vindecat rănile şi ne-a încredinţat „casei de oaspeţi“, care este Sfânta Biserică, până la deplina vindecare.

Prin Sectorul Social , Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, preoții slujitori, Polovel Marius și Arsene Gheorghiță, de la parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni, au ajutat cu alimente   persoane  cu posibilități materiale reduse.

 

Din suflet către suflet, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Masa bucuriei, parohia Buna Vestire, municipiul Pitești