in

Slujind aproapelui, parohia Rădești, protoieria Mioveni

Milostenia este o virtute și constă în a da din ce prisosește celor ce sunt în nevoie și a dărui chiar din puținul pe care-l avem celor aflați în lipsă. Milostenia înseamnă, alături de dărnicie materiale, și dăruire sufletească și numai așa ea se apropie de iubirea aproapelui.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară o serie de proiecte social-filantropice prin care parohiile vin în ajutorul enoriașilor.
Preoții slujitori Pătrașcu Lucian și Tudor Vasile de la parohia Rădești, protoieria Mioveni, au dăruit alimente pentru o familie cu venituri modeste.
 

Bucuria darului pentru o familie surdă din Topoloveni

BRÂNCUȘI, UN OM MARE AL VALAHIEI MICI la Liceul Forestier din Curtea de Argeș