Slujind aproapelui, parohia Sfânta Vineri, municipiul Pitești

Sfântul Ioan Gură de Aur socotește că milostenia este o bună însoțitoare a pocăinței, făcând ca aceasta din urmă să lucreze repede și deplin. Milostenia are ca roadă rugăciunea și sporește iubirea. Numai prin milostenie și milă ajungem să ne asemănăm cu Dumnezeu.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Marioara Constantin de la parohia Sfânta Vineri din municipiul Pitești a ajutat o familie fără venituri, cu mulți copii, dăruindu-le haine, alimente, cărți de rugăciunie, iconițe și aun ajutor financiar pentru achiziționarea de rechizite școlare.

Cateheză pentru tineri în Catedrala Sfântul Gheorghe din Topoloveni

Meditația la matematică – parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș