in

Slujind aproapelui, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, Pitești

Răsplata ce-i așteaptă pe cei milostivi este arătată în Evanghelia după Sfântul Apostol și Evanghelist Matei: ”Veniți binecuvântații Tatălui, moșteniți împărăția cea pregătită vouă de la întemeierea lumii”. Așadar, omul își hotărăște singur starea viitoare, cel milostiv cu altul fiind milostiv și cu sine însuși, fiindcă secerișul va fi pe măsura semănatului.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune filantropică în care părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din municipiul Pitești, a dăruit îmbrăcăminte și un ajutor financiar pentru o persoană fără posibilități materiale.

Cateheză la parohia Retevoiești din protoieria Mioveni

Bătrâneți liniștite, parohia Voinești I din protoieria Câmpulung Muscel