in

Slujind aproapelui, parohia Vișoi, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 26 noiembrie 2015)

Prin nicio altă virtute nu se aseamănă omul atât de mult Părintelui său Ceresc precum o face prin milostenie și nicio altă faptă bună nu își dobândește o așa de înaltă răsplată din partea Lui precum iubirea semenilor, în mod deosebit a celor aflați în necaz și suferință, în lipsuri materiale și dureri tainice lăuntrice, uitați și neajutorați, umilți și prigoniți, marginalizați sau ignorați.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul unei familii cu trei copii, prin darurile oferite de preoții slujitori Florea Cătălin și Ganea Andrei de la parohia Vișoi din municipiul Câmpulung Muscel.

Masa bucuriei, parohia Înălțarea Domnului din protoieria Curtea de Argeș

Binecuvântare pentru Școala ,,Mircea cel Bătrân,, din Pitești