in

Solidari cu cei în suferință, parohia Rotărești, protoieria Pitești

(Publicat în: 26 decembrie 2018)

Milostenia este un bun neperisabil, căci ceea ce dăm săracului, Însuși Dumnezeu primește. Căci zice Mântuitorul: ”Adevărat zic vouă, întrucât ați făcut unuia dintr-acești frați ai Mei, prea mici, Mie Mi-ați făcut”. Deci, când ajutăm și facem bine cuiva, lui Hristos îi dăm, căci El este ascuns în chipul celui sărman.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfăşurat la parohia Rotărești din protoieria Pitești o activitate socială în care părintele slujitor Enescu Tiberiu a dăruit jucării și dulciuri pentru copiii nevoiași.

CENTENARUL la Școala”Basarab I” din Curtea de Argeș

Serbare de Crăciun la parohia Căteasca, protoieria Topoloveni