in

Solidari cu cei încercați, parohia Turculești, protoieria Topoloveni

Milostenia desăvârșită este aceea pe care ne-a arătat-o Hristos, care a răbdat moartea pentru noi, punându-ne tuturor o pildă și un chip ca și noi să murim pentru alții, nu numai pentru prieteni ci și pentru dușmani când vremea o cere. De la frica de Dumnezeu trece omul la bună cinstire și milostenie.

Prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului s-a desfășurat o activitate socială în parohia Turculești, protoieria Topoloveni, în care părintele slujitor Bologea Cosmin a dăruit unui număr de 20 de familii, alimente, îmbrăcăminte și încălțăminte.

 

Bătrâneți liniștite, parohia Mioveni II Nord, protoieria Mioveni

Postul în viața tinerilor, cateheză la parohia Sfântul Apostol Andrei, cartier Tudor Vladimirescu din municipiul Pitești