in

Solidari cu cei necăjiți, parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 25 aprilie 2020)

Osteneala, postul, rugăciunea, trezvia și milostenia ne vor schimba inima, o vor face milostivă și iertătoare față de aproapele și durerea celuilalt va deveni propria noastră durere. Să cercetăm ceea ce ne învață Sfânta Evanghelie, ca să ia chip Hristos înlăuntrul nostru și să devenim și noi încet-încet dumnezei după Har.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică în care preoții slujitori Ion Popescu și Stan Stelian de la parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni, au dăruit alimente pentru familiile cu greutăți și grele încercări.

 

Daruri pentru cei nevoiași, parohia Mavrodolu din Pitești

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, aprilie 2020