in

Solidari cu cei necăjiți, parohia Sfântul Apostol Andrei, Papucești II, protoieria Pitești

(Publicat în: 1 februarie 2019)

Mai mult decât oricând, într-o lume tot mai zbuciumată și în vremuri tot mai frământate, în care fragila ființă umană își află tot mai greu liniștea și pacea lăuntrică, în vremuri în care se răcește tot mai mult dragostea dintre oameni și comuniunea, faptele milei trupești se cer prelungite în fapte de înaltă noblețe și generozitate sufletească la adresa semenilor noștri.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, prin proiectul Solidari cu cei necăjiți, a organizat o acțiune socială în parohia Sfântul Apostol Andrei – municipiul Pitești, în care părintele slujitor Doru Dumitrescu a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie cu venituri modeste.

 

Manuale de Religie pentru elevii din Ștefănești, parohia Târgul Dealului, protoieria Topoloveni

Educația, fereastră către viitor, parohia Glavacioc, protoieria Costești