in

Solidari cu cei necăjiți, parohia Vulpești, protoieria Costești

(Publicat în: 25 decembrie 2018)

Suntem datori să-i miluim pe săracii pe care Hristos ni i-a lăsat în lume în locul Lui. De aceea adevărat este cuvântul care zice: ”Fericit este cel ce miluiește pe sărman și cu totul ticălos acela care își întoarce fața de la dânsul.” Nimic din ceea ce dăruim nu vom pierde pentru că-I dăruim lui Hristos. El plătește toate cu dobândă și plătește până și un pahar cu apă, căci milostenia n-a sărăcit pe nimeni, după cuvântul care zice: ”Cel ce dă săracilor nu va fi lipsit.”

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Burcea Mihail de la parohia Vulpești, protoieria Costești, împreună cu câțiva voluntari, au împărțit daruri familiilor cu mulți copii.

 

 

Colindători la biserica Parohiei Valea Danului din protoieria Curtea de Argeș

Milostenia, bucuria sufletului – parohia Enculești, protoieria Topoloveni