Tabăra Județeană de Creație la Mănăstirea Robaia

În perioada 8-10 iulie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Administrativ – Biroul de Cateheza și Activități cu Tineretul și Sectorul Cultural și Comunicații Media, organizează Tabăra Județeană de Creație – Sculptură Religioasă ”Sfântul și Dreptul Iosif” la Mănăstirea Robaia.

La această activitate participă copii din cadrul centrelor catehetice ale Protoieriei Curtea de Argeș, care, în prima zi, au mers la Catedrala Arhiepiscopală și la Paraclisul în care se află moaștele Sfintei Mucenițe Filoteia, pentru rugăciune și binecuvântare.
În cele trei zile, vor participa la activități de sculptură, pictură, pirogravură, desen, activități recreative, dar și la programul religios al mănăstirii.

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, iulie 2015

Festivalul Internațional de Toacă și Clopote