in

Tabăra Județeană de Creație la Sfânta Mănăstire Robaia

(Publicat în: 4 iulie 2016)

În perioada 4-6 iulie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Cateheza și Activități cu Tineretul organizează Tabăra Județeană de Creație ”Sfântul și Dreptul Iosif” la Mănăstirea Robaia.

La această activitate participă copii din cadrul centrelor catehetice ale Protoieriei Curtea de Argeș, care, în prima zi, au mers la Catedrala Arhiepiscopală și la Paraclisul în care se află moaștele Sfintei Mucenițe Filoteia, pentru rugăciune și binecuvântare.
În cele trei zile, vor participa la activități de sculptură, pictură, pirogravură, desen, activități recreative, dar și la programul religios al mănăstirii.

Masa bucuriei, parohia Rădești, protoieria Mioveni

Sinaxar 5 iulie 2016