in

Taina Sfantului Maslu pentru credinciosii nevazatori

(Publicat în: 13 august 2019)

Taina Sfantului Maslu este slujba ce se oficiaza in biserica sau la patul bolnavului in  care credinta mijloceste harul iertarii pacatelor si tamaduirii prin ungerea cu untdelemn sfintit si rugaciunile preotilor.

Cu binecuvantarea Inaltpreasfintitului Parinte Calinic, Arhiepiscopia Argesului si Muscelului, prin Sectorul Social Filantropic si de Misiune, a oficiat in postul Adormirii Maicii Domnului, la sediul Filialei Nevazatorilor Arges, Taina Sfantului Maslu pentru credinciosii nevazatori.

Au participat preotii Constantin Radu-Gabriel ( responsabil nevazatori) si Miloiu Cosmin-Ionut de la Paraclisul Inaltarea Domnului, Memorialul Pitesti.

Samarineanul milostiv – parohia Glavacioc, protoieria Costești

Bucuria de a dărui, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești