in

Taina Sfântului Maslu pentru nevăzătorii din Pitești

Sfantul Maslu este lucrarea sfanta savarsita in numele Sfintei Treimi in care preotii Bisericii prin rugaciunea credintei si ungere cu untdelemn sfintit mijlocesc harul tamaduirilor, intarire sufleteasca si iertarea pacatelor. 

Cu binecuvantarea Inaltpreasfintitului Parinte Calinic prin Sectorul Social Filantropic si de Misiune al Arhiepiscopiei Argesului si Muscelului, la Paraclisul pentru nevazatori Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil din incinta Filialei Nevazatorilor Arges, preotii slujitori Constantin Radu-Gabriel, Miloiu Cosmin-Ionut si Barbulescu Mihai au oficiat Taina Sfantului Maslu pentru credinciosii nevazatori unind postul cu rugaciunea. 

Flacăra Centenarului Marii Uniri în comuna Domnești

Examen de capacitate preoțească – sesiunea din martie 2018