in

Tineri în rugăciune la parohia Găvana IV din municipiul Pitești

Rugăciunea leagă sufletul de suflet; îl face simțitor la suferință și durere. Dacă nu este rugăciune sau de este puțină, nu ajungi la inima celui de lângă tine.
Tinerii din parohia Sfintei Femei Mironosițe – Găvana IV din municipiul Pitești, la ceas de seară, s-au adunat în rugăciune în sfântul locaș, participând la slujba Canonului Sfântului Andrei Criteanul.

Părintele slujitor Victor Pleșa a rostit un cuvânt de învățătură, subliniind faptul că este o binecuvântare ca omul să-și valorifice corect timpul, să găsească puțin timp să se odihnească în rugăciune, pentru că în cadrul vieții de zi cu ci întâlnim multe greutăți și dezamăgiri, dar toate acestea se vindecă atunci când dialogăm cu Dumnezeu.

Cerc pastoral în Protoieria Câmpulung Muscel la parohia Valea Mare Pravăț

Darul sănătății în parohia Vișoi din Protoieria Câmpulung Muscel