in

Tinerii și Biserica, parohia Înălțarea Domnului din Curtea de Argeș

(Publicat în: 13 decembrie 2016)

Din încredințarea și cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a organizat o activitate catehetică în biserica parohiei Înălțarea Domnului din municipiul Curtea de Argeș.

Elevii din clasa a VIII-a de la Școala Gimnazială Basarab I, însoțiți de domnul Dumitru Savu, profesor de Religie, au ascultat cuvântul de învățătură al părintelui slujitor Herișanu Ion Cosmin, care a vorbit despre ce înseamnă fiecare loc din sfânta biserică, arătând și prezentând cum este alcătuit sfântul locaș, după care au fost dăruite calendare participanților.

Hrană duhovnicească pentru copiii de la Complexul de Servicii Sociale Rucăr

Manifestări religioase și culturale în parohia Mavrodolu, de ziua Sfântului Spiridon