in

Un calendar pentru fiecare, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 5 februarie 2020)

Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activiate social filantropică, la Centrul medico-social din Rucăr. Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a vizitat pe vârstnicii beneficiari ai Centrului și a dăruit câte un calendar creștin ortodox de perete, pentru fiecare cameră și birou din incinta unității.

Activitatea se înscrie în proiectul anual ,,Un calendar pentru fiecare”, inițiat de Centrul Social Cultural ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucăr.

 

Ajutor la domiciliu, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

Activități educative la parohia Găvana IV din Pitești