in

Un pachețel pentru fiecare elev, mănăstirea Glavacioc

(Publicat în: 11 noiembrie 2019)

Mântuitorul vine tainic spre noi, prin cei săraci şi singuri, prin cei bolnavi şi necăjiţi, prin orfani şi văduve. Să ieşim în întâmpinarea Lui prin milostenie, prin ajutorare frăţească şi prin facere de bine.

Milostenia pune cel mai bine în evidenţă manifestarea creştinului în societate. Este expresia vizibilă a modului cum ne punem în lucrare credinţa noastră, care este moartă, dacă nu o susţinem cu fapte pe măsură.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care părintele protosinghel Casian Crețu, starețul Mănăstirii Glavacioc, dăruiește pachețele elevilor de la școala din localitate.

 

Sfinții Îngeri, duhuri slujitoare – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

PAROHIA MAVRODOLU-PELERINAJ DUHOVNICESC