in

Unitate și Sfințenie în gesturile și vederea noastră

(Publicat în: 6 februarie 2019)

Prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a avut loc o acțiune catehetică în limbajul mimico-gestual religios românesc la Catedrala „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Topoloveni, alături de credincioșii Comunității surzilor din orașul sus menționat și din împrejurimi.

Cu prilejul acestei întâlniri duhovnicești și de constituire a Comunității surzilor din acest oraș fost săvârșit și parastasul – transpus în limbajul semnelor religios –  în cinstea înaintașilor fiecărei familii de surzi și a credincioșilor trecuți la Domnul din această comunitate de surzi, de către părintele Țîru Cătălin.

 

Masa bucuriei – parohiile Bascov și Rotărești din Protoieria Pitești

Milostenia, bucurie pentru suflet, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel