in

Viața Maicii Domnului dezvăluită de Sfânta Tradiție – manifestare la parohia Găvana IV din Pitești

(Publicat în: 10 septembrie 2018)

În Maica Domnului avem în cer o inimă de mamă, inimă care s-a topit cel mai mult pentru Fiul ei și a bătut și bate ea însăși la inima Lui pentru cauza Lui, care e mântuirea noastră, căci mântuirea nu e o chestiune de justiție, ci de iubire între Dumnezeu și oameni.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din cadrul Centrului Eparhial, a desfășurat la Centrul Social-Cultural al Parohiei Găvana IV din municipiul Pitești, activitatea cu titlul: Viața Maicii Domnului dezvăluită de Sfânta Tradiție.

Copiii Centrului catehetic, coordonați de părintele slujitor Pleșa Victor Marius, au participat la un cerc de lectură, în care au aflat multe lucruri despre Maica Domnului, după care au cântat imne de laudă aduse Preacuratei Născătoare de Dumnezeu și au realizat o expoziție de pictură.

Daruri la început de an școlar, parohia Godeni, Protoieria Câmpulung Muscel

Protoieria Câmpulung Muscel – Campionii Bucuriei Sociale, august 2018