cof
in

Viața și minunile Sfintei Cuvioase Parascheva – cateheză la parohia Godeni, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 18 octombrie 2018)

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din Eparhia Argeșului și Muscelului a organizat o acțiune catehetică, în care părintele paroh Viorel Iosif împreună cu profesorul de religie Elena-Alina Caradel au vorbit copiilor din parohia Godeni, protoieria Câmpulung Muscel, despre credința și virtuțile Cuvioasei Parascheva, care s-a lepadat de sine, și-a luat crucea și l-a urmat pe Hristos.

Copiii îmbrăcați în portul popular au ascultat cu deosebit interes expunerea prezentată,au pus întrebări la care au primit răspunsurile cuvenite,au primit iconițe cu chipul cuvioasei și imagini pe hârtie spre a fi colorate de cei mai mici participanți.

ZIUA NAŢIONALĂ A ALIMENTAȚIEI la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

Masa bucuriei – parohia Prundu III, protoieria Pitești