in

Vizită duhovnicească la bătrânii de la Azilul din Călinești

(Publicat în: 1 mai 2019)

Osteneala, postul, rugăciunea, trezvia și milostenia ne vor schimba inima, o vor face milostivă și iertătoare față de aproapele și durerea celuilalt va deveni propria noastră durere. Să cercetăm ceea ce ne învață Sfânta Evanghelie, ca să ia chip Hristos înlăuntrul nostru și să devenim și noi încet-încet dumnezei după Har.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Bologea Cosmin Vasile de la parohia Turculești, a vizitat bătrânii de la Azilul din Călinești, le-a adus vestea cea bună a Învierii lui Hristos și le-a oferit daruri.

 

Ajutor la domiciliu, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș

Zâmbet în suflet de copil, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni