Vizită duhovnicească la bătrânii de la Centrul Medico-Social din Rucăr

Preocupările sfinte şi dragostea faţă de spiritualitatea neamului nostru ne parvin din adânc de dalbe datini prin bunicii şi părinţii noştri. Înţeleptul Solomon ne face îndemnul: Ascultaţi, fiilor, învăţătura tatălui şi luaţi aminte să cunoaşteţi buna chibzuială, căci eu vă dau învăţătură bună: Nu părăsiţi povaţa mea. Căci şi eu am fost fecior la tatăl meu, singur, şi cu duioşie iubit de mama mea (Pilde 4, 1-3).

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, s-au aflat în mijlocul batrânilor de la Centrul medico-social din Rucăr,  unde au săvârşit rugăciuni pentru sănătate şi le-a vorbit despre importanța Sfintei Euharistii.

Toți beneficiarii centrului au primit Sfânta Taină a Mărturisirii și a Sfintei Împărtășanii.

Dăruind vei dobândi, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

Ajutor la domiciliu, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești