in

Vizită duhovnicească la bătrânii din Rucăr

(Publicat în: 28 decembrie 2019)

Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhieiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o activitate pastoral – misionară la Centrul medico-social din Rucăr. Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a adus bucurie și mângâiere în sufletele bătrânilor beneficiari ai centrului, săvârșind Rugăciuni pentru sănătate, administrâdu-le Sfânta Taina a Spovedaniei și oferindu-le Sfânta Împărtășanie, cu prilejul Sfântului Praznic al i Nașterii Domnului.

Această activitate face parte din Proiectul social-filantropic ,,Bucurii de Sărbători” inițiat Centrul Social Cultural ,,Sfântul Ioan Gură de Aur” din Rucăr.

 

Mesageri de Crăciun la parohia Bascov din Pitești

Milostenia, bucurie pentru suflet – parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș