in

Vreau să trăiesc – campanie de ajutorare pentru CĂLIN

(Publicat în: 6 februarie 2020)

Evoluția lui Călin este considerată de medicii clinicii Anadolu, un „miracol”!

Acum câteva zile, Călin a încheiat cu succes cea de-a 3 a ședința de chimioterapie.
Starea lui e foarte buna. După încheierea ședinței de chimioterapie, i s-a administrat vaccinul de imunitate și a fost externat din spital și cazat în hotelul spitalului. De data aceasta doctorii i-au recomandat să stea în preajma spitalului datorită faptului că ulcerul încă nu este vindecat complet, încă ia tratament pentru refacerea florei și vindecarea lui și luni are control amănunțit pentru a stabili când începe următoarea ședința de chimioterapie.

Cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic, Sectorul Social și Filantropic al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a început în toate bisericile eparhiei o campanie de strângere de fonduri pentru a veni în sprijinul lui CĂLIN. Clerul și credincioșii argeșeni și musceleni au fost alături de tânărul seminarist și astfel s-a putut dona suma de 16.000 de euro.

Acești bani au fost folosiți în achitarea ultimei facturi către spital!

Cei care se ocupă de strângerea de fonduri pentru Călin, au declarat: ”Deasemenea, mii de mulțumiri Arhiepiscopiei Argesului Si Muscelului pentru implicarea în salvarea lui Călin și plata ultimei facturi în valoare de 16.000 EURO. Nu va putem spune cat de mult ne-a salvat aceasta plata, am fi rămas aproape pe 0 ‼️ Pentru prima data l-am văzut pe tatăl lui Călin plângând de bucurie!”

Dar…lupta continuă! Și trebuie să fim alături de Călin pentru că: ”Doctorii și staff-ul clinicii Anadolu , estimeaza in jurul sumei de 70000 de euro, operatiile chimioterapia, + spitalizarea, o sumă imensă pentru mine și familia mea, singura mea speranță să pot continua tratamentul este susținerea voastră financiară. Pe multi dintre voi nu-i cunosc, nu mă cunoașteți, poate vi se pare un gest îndrazneț și deplasat, însă vreau să trăiesc, nu vreau să mor, vreau să pot fi lângă fratele meu mai mic, să-mi urmez visul ….. vreau să trăiesc!”

RO29 INGB 0000 9999 0984 4143

Cucu Lita (tatăl)

RON: RO64 INGB 0000 9999 0984 4095

EURO: RO29 INGB 0000 9999 0984 4143

Cod SWIFT: INGBROBU

Cod BIC: 606410008

Protoieria Costești – Campionii Bucuriei Sociale, ianuarie 2020

Sinaxar 7 februarie 2020