in

Zâmbet de copil, parohia Ciocănești din protoieria Topoloveni

Mântuitorul Hristos, care ”pentru noi, oamenii și pentru a noastră mântuire s-a pogorât din cer” și S-a născut într-o peșteră sărăcăcioasă, se substituie în persoane celor lipsiți și necăjiți și miluindu-i pe aceștia, noi Îi arătăm că de fapt Îl iubim pe El, Cel ce s-a identificat cu cei aflați în suferințe și Și-a dat viața pentru noi.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Ionescu Liviu de la parohia Ciocănești, protoieria Topoloveni, a dăruit pături și o canapea pentru familii cu mulți copii.

Cateheză la parohia Mihăești din protoieria Câmpulung Muscel

Cateheză la parohia Sfinții Îngeri din municipiul Curtea de Argeș