in

Zâmbet de copil, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

(Publicat în: 28 noiembrie 2018)

Când facem milostenie, așa să ne uităm în ochii celui sărman: ca la un frate ce ne ajută prin necazul ce și-l poartă cu răbdare și smerenie să facem și noi o faptă bună cu care Dumnezeu să ne mântuiască, o faptă cu care să dobândim Împărăția Cerurilor.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unei familii cu venituri modeste, prin darurile oferite de părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, municipiul Pitești.

 

Regina Maria, Îngerul păzitor al României, trimis de Dumnezeu la cumpăna veacurilor

Dăruim un calendar pentru anul centenar – parohia Valea Mare, orașul Ștefănești