in

Zâmbet în suflet de copil, Mănăstirea Glavacioc

(Publicat în: 5 martie 2020)

In orice cersetor se poate ascunde Hristos. Astfel, mana intinsa s-ar putea sa nu-ti ceara o bucatica ci sa-ti daruiasca o imparatie. De aceea se cuvine sa nu trecem nepasatori pe langa cei in suferinta, sa nu judecam pe cei aflati in necazuri ci sa-i ajutam si sa-i sprijinim ca si cum ne-am ajuta pe noi insine sau si mai mult, ca si cum l-am sprijini pe Hristos.

Copiii de la grădiniță, dar și cei de la școala generală din localitatea Glavacioc, se bucură permanent de sosirea în mijlocul lor a părintelui protosinghel Casian Crețu, starețul Mănăstirii Glavacioc, care le aduce cuvânt bun de folos duhovnicesc, dar și un pachețel cu mâncare.

SCRISOARE PASTORALĂ

Milostenia, coroana virtuților, parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel