in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Ciulnița Eustatiade, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 25 ianuarie 2019)

In orice cersetor se poate ascunde Hristos. Astfel, mana intinsa s-ar putea sa nu-ti ceara o bucatica ci sa-ti daruiasca o imparatie. De aceea se cuvine sa nu trecem nepasatori pe langa cei in suferinta, sa nu judecam pe cei aflati in necazuri ci sa-i ajutam si sa-i sprijinim ca si cum ne-am ajuta pe noi insine sau si mai mult, ca si cum l-am sprijini pe Hristos.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat o activitatea social-filnatropică în care părintele slujitor Rizea Cornel de la parohia Ciulnița Eustatiade, protoieria Topoloveni, a dăruit echipamente pentru psihoterapie, care sunt folosite pentru copiii bolnavi de autism de la Centrul Trivale – Pitești.

 

Parohiile din comuna Priboieni, protoieria Topoloveni au sărbătorit Unirea Principatelor

Manuale de Religie pentru elevii din parohia Căteasca, protoieria Topoloveni