in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 7 august 2019)

Milostenia înfrumusețează viața, împacă toate neînțelegerile, limpezește ceea ce este încurcat, ușurează ceea ce e greu, înveselește ceea ce a trist și aduce bucurii atât celor asupra cărora se revarsă, cât și celor care o practică.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Museclului a venit în ajutorul copiilor de la Tabăra permanentă de orfani de la Valea Screzii.

Părintele Ciprian Dragomir de la parohia Fundeni din municipiul Câmpulung Muscel, a dăruit părintelui Nicolae Tănase de la parohia Valea Plopululi, care se ocupă de acești copii, 250 kg de alimente și 50 kg de detergenți.

100 de ani de la înființarea Școlii de Aplicație pentru Unități de Luptă ,,Mihai Viteazul” din Pitești

Masa bucuriei creștine – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești