in

Zâmbet în suflet de copil – parohia Glavacioc, protoieria Costești

Pe aproapele nostru să-l iubim „ca pe noi înşine”, adică aşa cum ne iubim pe noi, cum ne îngrijim, ne hrănim, tot aşa se cuvine să iubim, să miluim, hrănim, să ajutăm şi să îndrumăm pe calea mântuirii pe aproapele nostru. Iar pe noi înşine se cuvine să ne mustrăm pentru păcatele noastre, socotindu-ne mai păcătoşi decât toţi oamenii. Aşa de vom face, aşa de vom iubi pe Dumnezeu şi pe aproapele, ne vom mântui cu adevărat şi vom fi primiţi în Împărăţia Cerurilor!

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unei familii cu mulți copii, care a primit alimente și îmbrăcăminte de la părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești.

 

Daruri pentru elevii din Rucăr, protoieria Câmpulung Muscel

Masă caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, protoieria Pitești