in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Izvoru de Jos, protoieria Pitești

(Publicat în: 2 decembrie 2019)

Rugăciunea poate, mai mult decât orice altceva, să ne păstreze neîncetat strălucirea acestei haine duhovniceşti care este sufletul. Şi, împreună cu ea, şi milostenia prisositoare – capul bunătăţilor noastre şi mântuirea sufletelor noastre. Căci această înjugare a rugăciunii şi milosteniei ne poate aduce de Sus mii de bunătăţi, ne poate stinge focul păcatelor şi ne poate da multă îndrăzneală. 

Părintele slujitor Stanciu Marius de la parohia Izvoru de Jos, protoieria Pitești, a fost în mijlocul copiilor de la Grădinița Aripi unde le-a vorbit despre Nașterea Domnului și le-a oferit daruri.

 

 

Alături de cei încercați, parohia Sfinții Împărați, municipiul Curtea de Argeș

Protoieria Câmpulung Muscel – Campionii Bucuriei Sociale, noiembrie 2019