in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Lăicăi, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 27 decembrie 2016)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părintelui nostru Calinic, Sfânta Arhiepiscopie a Argeșului și Muscelului prin Sectoarele Învățământ și Activități cu Tineretul și Social Filantropic și de Misiune, a organizat un amplu proiect de acțiuni social-filantropice și culturale, prilejiute de Sfântul Praznic Împărătesc al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, în toate parohiile  din  cuprinsul Eparhiei, care a avut ca drept scop cultivarea și promovarea în rândul tinerilor a tradițiilor creștine,datinilor străbune și a portului popular.     

În cadrul acestui proiect preotul Gheorgilaș Marius Nicolae de la parohia Lăicăi, protoieria Câmpulung Muscel, a primit colindători în Sfânta Biserică a parohiei Lăicăi, protoieria Câmpulung Muscel, care au primit pachete cu dulciuri, sucuri  și fructe.

Serbare pentru copii, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Daruri pentru copiii nevoiași, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș