in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

(Publicat în: 28 decembrie 2018)

Înmulțirea înțeleaptă a talanților înseamnă fructificarea chibzuită, utilă și benefică a darurilor cu care ne-a binecuvântat Dumnezeu și acest fapt constituie temelia progresului moral, social și cultural și un izvor nesecat de fericire. Aceasta este și menirea noastră de oameni și de creștini. Toți, fiecare în pare, suntem datori să ne străduim, după puterile noastre, să smulgem neghina egoismului și a răutății și să cultivăm în loc binele, înmulțind dragostea, pacea și fericirea pe pământ, iar milostenia să ne lumineze viața.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu de la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești a oferit daruri copiilor.

Protoieria Curtea de Argeș – Campionii Bucuriei Sociale, decembrie 2018

Bătrâneți binecuvântate – parohia Izvoru de Jos, protoieria Pitești