in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 3 decembrie 2018)

În Arhiepiscopia Argeșului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se desfășoară activități de binefacere, milostenie și sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Parohia Mavrodolu prin preoții Stănescu Paul si Dumitrescu Horia, cu sprijinul material al câtorva credincioși pentru care milostenia și iubirea aproapelui reprezintă o permanentă preocupare, în zilele în care prăznuim doi sfinți milostivi și iubitori de aproape, Sfântul Ierarh Nicolae și Sfânta Muceniță Filoteia, a făcut o bucurie unor mici prunci de la grădinița din Teiu Deal, dăruindu-le cadouri din partea celor doi Sfinți atât de darnici.

 

Unitate și Sfințenie în gesturile și vederea noastră – parohia Sfinții Voievozi din Curtea de Argeș

Ziua Națională a României, prăznuită la 100 de ani în Eparhia Argeșului și Muscelului