in

Zâmbet în suflet de copil parohia Papucești II – Sfântul Apostol Andrei din Pitești

(Publicat în: 22 aprilie 2016)

Izvorâtă din iubirea de Dumnezeu si de aproapele, îndurarea creștină sau milostenia se arată prin ajutorarea materială si morală a semenilor noștri aflați in nevoie. Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfintitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argesului si Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic si de Misiune a desfășurat o acțiune socială în parohia Papucești II – Sfântul Apostol Andrei din Protoieria Pitești.

Părintele slujitor Doru Dumitrescu a dăruit hăinuțe, încălțăminte și dulciuri pentru o fetiță care provine dintr-o familie cu posibilități modeste.

Cateheză la biserica parohiei Sfântul Nicolae Drujești, protoieria Curtea de Argeș

Școala altfel în Protopopiatul Costești