in

Zâmbet în suflet de copil – parohia Retevoiești, protoieria Mioveni

Să facem milostenie, precum şi noi am primit-o de la Dumnezeu. Aceasta e recunoştinţa pe care o aşteaptă Dumnezeu de la noi pentru multele binefaceri. Aceasta e jertfa cerută din milostenia Lui. Mila, care vindecă rana, întăreşte pe cei slabi şi învie pe cei morţi, nu are nevoie de jertfe sângeroase, ci de jertfe păstrate pentru viaţă: săraci hrăniţi, neputincioşi întăriţi şi necăjiţi uşuraţi.

Preoții slujitori de la parohia Retevoiești, protoieria Mioveni, au venit în ajutorul familiilor cu posibilități modeste, și au dăruit copiilor: rechizite, ghiozdane, îmbrăcăminte și alimente.

Casa românească, lada de zestre și costumul popular – activitate culturală a nevăzătorilor din Pitești

Daruri la început de an școlar, parohia Godeni, Protoieria Câmpulung Muscel