in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 28 iulie 2019)

Când sufletele sunt rănite de patimi grele, când ghearele osândirii de aproapele ne fură toată bucuria de a sta împreună cu cei dragi, când pizma, invidia și altele asemenea acestora ne rod sufletul precum caria roade dintele, Dumnezeu ne întinde mereu funia milosteniei ca să ne ridicăm din nou de la neomenie la omenie, de la tristețe la bucurie, ne învață Sfântul Ioan Gură de Aur.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică, în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit o bursă școlară pentru un tânăr și alimente pentru o familie.

Solidari cu cei în suferință – parohia Glavacioc, Protoieria Costești

Oră de cateheză la parohia Mavrodolu din Pitești