in

Zâmbet în suflet de copil – parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 6 iunie 2019)

Binefacerile noastre ne sunt cel mai adesea răsplătite, pentru că Dumnezeu, care este Părinte Bun şi Iubitor, nu uită pe cel care a rupt din puţinul său pentru a da şi celui lipsit, pentru a îmbrăca pe cel gol sau pentru a-l alina pe cel în suferinţă. În înţelepciunea poporului nostru milostenia este nemuritoare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul copiilor internați în Spitalul Municipal, care au fost vizitați de părintele Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș, dăruindu-le dulciuri și rechizite.

Ziua Copilului la Paraclisul Înălțarea Domnului din fosta Închisoare Pitești

Cerc pastoral în Protoieria Câmpulung Muscel, parohia Cetățeni