in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 21 decembrie 2019)

Milostenia este o datorie sfântă. Este o dovadă de gânduri și simțăminte alese, nobile, de iubire și înțelegere față de cei nevoiași. Este o punte de aur întinsă de la inimă la inimă, care se arcuiește peste vremelnicia acestei vieți și urcă în împărăția cerurilor, în împărăția fericirii adevărate.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a oferit, prin preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin de la parohia Sfinții Voievozi din Curtea de Argeș, daruri pentru copiii de la Asociația de Autism, precum și contravaloarea, pe un an de zile, a unui abonament pentru un copil.

 

Manuale de Religie pentru elevii din Priboieni

Nașterea Pruncului Iisus – cateheză parohia Vișoi II, protoieria Câmpulung Muscel