in

Zâmbet în suflet de copil – parohia Tutana Deal, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 10 septembrie 2019)

Dumnezeu, pe omul care pleacă de lângă El și viețuiește în păcat, îl vizitează în felurite moduri, ca să-l aducă aproape și să-l miluiască. Dacă nu facem la fel, nu avem iubire în sufletul nostru, nu suntem ai lui Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a organizat o activitate caritabilă în care părintele slujitor Creț Ovidiu de la parohia Tutana Deal, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit cele necesare începutului de an școlar, celor 80 de copii de la școala din localitate.

Tabăra „Tradiţie şi noutate” la Mănăstirea Comana – Giurgiu

Slujbe de Te-Deum la început de an școlar 2019-2020