in

Zâmbet în suflet de copil, parohia Vlășcuța, protoieria Costești

(Publicat în: 28 decembrie 2019)

Milostenia sau fapta bună este răsplătită în lumea aceasta pământească, dar mai ales în viața cea veșnică. Întotdeauna să luăm aminte la săraci și să-i ajutăm,  după puterea noastră, pentru că aceștia mijlocesc pentru noi înaintea Bunului Dumnezeu.

Noi suntem datori să avem mai întâi milostenie sufletească, să arătăm iubire față de semenii nostrii și după aceea sa-i ajutam și material.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat o activitate în parohia Vlășcuța din protoieria Costești, în care părintele slujitor Stoica Nicolae a oferit cadouri copiilor.

 

 

Milostenia, bucurie pentru suflet – parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș

Bucuria de a dărui – parohia Schei, protoieria Câmpulung Muscel