in

Zâmbet în suflete de copii, parohia Cocu Deal, protoieria Pitești

(Publicat în: 8 mai 2019)

Ajutaţi pe cel apăsat, faceţi dreptate orfanului, apăraţi pe văduvă!” (Isaia 1, 17). Astfel vom putea fi auziţi, chiar de am avea mâinile în jos, chiar de n-am grăi nimic, chiar de n-am cere. Acestea deci să le facem, ca să ne învrednicim de bunurile făgăduite nouă, prin Hristos Iisus, Domnul nostru.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acțiune socială, în care părintele slujitor Mateescu Marin de la parohia Cocu Deal, protoieria Pitești, a oferit îmbrăcăminte, alimente, jucării și dulciuri pentru copii.

Învierea lui Hristos în lumina ochilor şi limbajul mâinilor creştinilor ortodocşi din Comunitatea de surzi din Piteşti și din alte localități

Virtutea biruinţei – răbdarea, cateheză la parohia Sfânta Filoteia din cartierul Războieni