in

ZIUA EUROPEANĂ A MUZICII sărbătorită la Grădinița O lume minunată din Curtea de Argeș

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul -Biroul de Cateheză a aniversat Ziua Europeană a Muzicii la G.P.P. O lume minunată – G.P.N. nr. 1-structură. 

Doamna profesoară Raluca-Mihaela Spînu împreună cu cei mici de la grupa mare au organizat un program muzical. Copiii au interpretat diferite piese muzicale vesele.
La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului, a îndemnat copiii să cânte și a mulțumit pentru frumoasa activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș. 
Muzica este unul dintre cele mai bune instrumente care ne ajută să învățăm mai bine, să ne dezvoltăm armonios, să ne relaxăm sau să ne exprimăm mai frumos.
Copiii și cadrele didactice, la final au primit iconițe.
 

Milostenia, coroana virtuților, parohia Corbi, Protoieria Curtea de Argeș

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, iunie 2018