in

Ziua Familiei Române în Protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 13 mai 2016)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Cateheză a celebrat Ziua Familiei Române la Școala Gimnazială Gabriel Marinescu Tigveni – structura Bîrsești în parteneriat cu Parohia Bîrsești.

Activitatea a avut loc la Biserica Bîrsești unde doamna profesoară Emilia-Mihaela Dumitrescu a vorbit elevilor de clasa aVI-a despre importanța familiei în societate și rolul tinerilor în viața de familie.
Părintele Veniamin Sabie a subliniat rolul părinților în educația copiilor și datoria copiilor de a-și asculta părinții.

Bucuria Tainei Sfântului Botez la Penitenciarul Colibași

Parohia Albota de Jos, protoieria Pitești – pelerinaj cu tinerii