Ziua Internațională a Cărților pentru Copii, în Protoieria Mioveni

(Publicat în: 3 aprilie 2015)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Calinic, Arhiepiscop al Argeşului şi Muscelului şi directa implicare a Biroului de Cateheză şi Activităţi cu Tineretul, împreună cu Protoieria Mioveni, la Liceul „Iulia Zamfirecu” din Mioveni a fost marcat evenimentul dedicat cărții pentru copii și tineret.

Acțiunea a fost sprijinită de grupul de cateheză de la Catedrala Sfinții Apostoli din Mioveni conduși de părintele Militaru Gabriel și a avut ca scop îndreptarea atenției copiilor către cărți, promovarea lecturii și schimbul de carte între copii, poezii, povestioare cu tâlc, afirmându-se totodată utilitatea acțiunii pentru cartea creștină.

Dreptul Iov şi proba de foc

Camera Deputaţilor a adoptat proiectul referitor la înscrierea elevilor la ora de religie